Předchozí tábory

Rok 2023

Cestování časem

31.7.2023  – 1.8.2023

Už tě nebaví každodenní realita? Chceš vyzkoušet, jaké to je cestovat v čase? Pokud ano, tak se přidej k nám a zažij týden plný nezapomenutelných sportovně-kreativních zážitků v tělocvičně, na hřišti i na výletě. Tak se přihlaš. Startujeme 31. 7. 2023.

Těšíme se na tebe! 🙂 

Ohlédnutí za táborem

Druhý sokolský příměstský tábor se nesl opět ve znamení cestování, tentokrát jsme ale cestovali v čase. Počasí nám často moc nepřálo, nicméně ani tím se však výzkumníci nenechali odradit. Pečlivě vybraní výzkumnici museli nejprve potvrdit, že jsou správnými adepty na to, aby nasedli do stroje času a odletěli.  Všichni svoje schopnosti potvrdili, proto mohla přijít na řadu volba místa přesunu v čase. Skupinově si výzkumníci zvolili budoucnost, aby prozkoumali, zda i v budoucnu budou dinosauři. Jenže při prvním zažehnutí motorů se stroj času porouchal a výzkumníci se ocitli v pravěku. Tam narazili na mamuty i neandrtálce. Naštěstí díky sběru matiček za splněné pravěké aktivity, dostali výzkumníci ozubené kolečko, které zasadili do stroje času, nastartovali ho a čekali, kam je tentokrát stroj času přenese. Tentokrát se dostali do Antiky a to rovnou na Olympiádu. Olympijské disciplíny tentokrát výzkumníci museli plnit cestou na výletě. Po splnění všech disciplín, olympijský oheň zároveň výzkumníci využili k opečení špekáčků.  Díky dalšímu ozubenému kolečku se výzkumníci přesunuli do středověku k rytířům a princeznám a nahlédli jsme díky Planetáriu Morava do vesmíru. Závěrečnou zastávkou byl novověk a světové války. Díky poslednímu ozubenému kolečku, které ve stroji času chybělo, jsme se opět dostali do současnosti, což jsme náležitě oslavili a o tom všem vytvořili závěrečnou zprávu pomocí pantomimy.

Děkujeme všem výzkumníkům za odvahu při cestování časem a těšíme se na další společné dobrodružství opět za rok! 🙂

Zde odkaz na více fotek:

Foto zde

 

———————————————————

Rok 2022

Sokolí let na Měsíc

1.8.2022 – 5.8.2022

Výlet na Měsíc? Ano! Sice jen na pět dní, ale plný nezapomenutelných sportovně-kreativních zážitků v sále, na hřišti i na výletě. Tak se přihlaš k nám na palubu. Odlétáme 1.8.2022.

Těšíme se na tebe! 🙂

Ohlédnutí za táborem

Tento týden se naše sokolské sportoviště proměnilo v dějiště historicky prvního březinského letu na Měsíc v rámci příměstského tábora. Posádka nejprve prošla výcvikem, vyrobila si skafandry a poté odstartovala svůj dobrodružný let plný zábavy a her směr Měsíc. Při poznávání vesmíru a Měsíční krajiny však Mimozemšťani posádce ukradli raketu a posádka se musela vydat na cestu Měsíční krajinou a splnit několik úkolů, aby dostala raketu zpět. Vše však dobře dopadlo, raketu získala a dokonce ji Mimozemšťani pozvali na jejich tradiční hostinu – špekáčky připravované na ohni.  Po zážitku s Mimozemšťany na posádku čekalo následující den ještě jedno překvapení, a to poučné promítání filmů nejen o souhvězdích v pojízdném Planetáriu Morava, které je největší v Evropě. Při teplotách, které na Měsíci panovaly, bylo také zapotřebí zvlažit se řádně vodou, kterou posádka musela nejprve získat pomocí sloučení molekul vody. Po vodních radovánkách nikdo nezůstal suchý.  Poslední den našeho dobrodružného letu se posádce podařilo bezpečně přistát zpět na Zemi. Úspěšné přistání jsme řádně oslavili závěrečným pohoštěním a diskotékou.

Děkujeme celé posádce a těšíme se na příští rok na nové dobrodružství! 🙂

Zde odkaz na více fotek:

Foto zde